Televize

Televize jsou neodmyslitelnou součástí každé domácnosti, která nabízí zábavu, informace a relaxaci. Na trhu existuje mnoho typů a velikostí televizí, které se liší svými vlastnostmi, funkcemi a cenou.

Jednou z nejdůležitějších vlastností televize je rozlišení, které určuje, jak detailně je zobrazen obraz. Čím vyšší je rozlišení, tím ostřejší a realističtější je obraz. Mezi nejrozšířenější rozlišení patří 4K (3840 x 2160 pixelů) a 8K (7680 x 4320 pixelů), které nabízejí čtyřikrát a šestnáctkrát více detailů než běžné Full HD (1920 x 1080 pixelů).

Dalším faktorem, který ovlivňuje kvalitu obrazu, je typ panelu. Mezi nejmodernější technologie patří OLEDQLED QNED, které se vyznačují vysokým kontrastem, širokou barevnou škálou, skvělými pozorovacími úhly a nízkou spotřebou energie. OLED panely využívají organické diody, které se samy osvětlují a nevyžadují podsvícení. QLED panely používají kvantové tečky, které zvyšují jas a sytost barev. QNED panely kombinují kvantové tečky s nanočásticemi, které zlepšují podání černé a bílé barvy.

Kromě rozlišení a typu panelu je také důležitá obnovovací frekvence, která udává, kolikrát za sekundu se změní obraz na obrazovce. Čím vyšší je obnovovací frekvence, tím plynulejší a ostřejší je obraz při rychlých pohybech. Obnovovací frekvence se měří v Hertzích (Hz) a běžně se pohybuje od 50 Hz do 240 Hz.

Posledním parametrem, který je třeba zvážit, je úhlopříčka, která určuje, jak velká je televize. Úhlopříčka se měří v palcích (") a závisí na velikosti a vzdálenosti místnosti, kde je televize umístěna. Obecně platí, že čím větší je úhlopříčka, tím lepší je zážitek ze sledování. Nicméně, je třeba dbát na to, aby byla dodržena optimální vzdálenost od televize, která se odvíjí od rozlišení. Pro 4K televize se doporučuje vzdálenost 1,5 až 2,5 metru, pro 8K televize 1 až 1,5 metru.

V naší nabídce najdete televize různých značek, modelů, cenových kategorií a designů, které uspokojí vaše potřeby a přání. Ať už hledáte televizi do obýváku, ložnice, kuchyně nebo kanceláře, u nás si jistě vyberete tu pravou. A co je nejlepší, všechny televize jsou na splátky s nulovým navýšením, takže si můžete dopřát kvalitní televizi bez zbytečných poplatků. Neváhejte a objednejte si svou vysněnou televizi ještě dnes!

Zobrazit více

-83% Splátky za nulu
LG 32LQ630B LG

LG 32LQ630B LG

od 832 Kč / měs.
Cena produktu 4 990 Kč
lg-store.cz